Krystal Ochrany kap. 2

16. července 2011 v 21:25 | Eleonora Draconica
Tak a je to tu. Druhá kapitola je hotová. Trvalo to, ale doufám že to bude stát za čekání. A navíc mám skoro hotovou další, takže možná bude už zítra.

Jsem strašně ráda, že se vám první kapitola líbila a ještě jedno moc děkuji za podporu.

Tajemství krystalů ochrany


Kapitola 2 - Zigrifyel a princezna

Po zuřivé bitvě s démonem z třetího kruhu pekla se princezna Elend´ mohla konečně vrátit zpět domů, do královského sídla. Její země byla opět bezpečná díky ní a její armádě. Je přeci povinností princezny válečnice, také nazývané hime-kiši, aby chránila království.
Několikadenní pochod, který musela se svou armádou podniknout, když hledala démona, ji vyčerpala. Hlavně když musela urazit více jak sto mil do elfího lesa, kde hvězdy předpověděly zjevení.
Nyní se vrátila zpět do hlavního města Fanaxeyu.
Na vysokém ostrohu nad řekou Ódinou se tyčí jak orlí hnízdo překrásný hrad vystavěný z těch nejušlechtilejších kamenů. Hrad byl postaven do třech pater. Nejvyšší bylo zdobeno velkolepou sochou jeho zakladatele, Elend´ierina otce Maxmiliena V. Nejvyšší nádvoří bylo vydlážděno zlatem a brilianty.
Okamžitě nechala své sloužící připravit koupel, jakou si po své namáhavé práci zasloužila. Rychle ze sebe svlékla své brnění vykládané ametystem a stříbrem i své oblíbené boty s vysokými jehlovými podpatky, vyrobené z lehkého magického kovu zvaného mitrilium. Její blonďaté lokny pokrývaly její sličná ramena až do délky půlky lýtek. Potom se konečně ponořila do lázně, která krásně voněla po orchidejích.
Mezitím její otčím nervózně přecházel trůnním sálem. Taková příležitost, tu si nemůže nechat ujít. Jeho jediný vlastní syn se může stát králem Fanaxeyu. Tak snadno se zbaví princezny Elend´iery, tu obětuje, aby zachránila království, to by Gradorál stejně nikdy nedokázal. Ve své zlem prolezlé mysli spřádal nitky těch nejzákeřnějších plánů. Princezna by se měla každou chvíli objevit. Musí být milý a přátelský, Elend´iera nesmí mít nejmenší podezření.
V tom se otevřely dveře komnaty a komorník ohlašoval: "Její výsost Elend´iera Izolda Arowen princezna z Fanaxeyu." Elend´ vstoupila, neobyčejně krásná jako vždy. Odložila sice svou skvostnou zbroj, ale ve sněhobílých hedvábných šatech zdobených zlatou výšivkou vypadala ještě dokonaleji. Svůj oděv doplnila perlovou čelenkou, opaskem a stejně zdobenými střevíčky.
"Dobrý večer otče." Usmála se Elend´ a světlé vlasy se zlatě třpytily v zapadajícím slunci.
"Buď zdráva dcero. " Odpověděl proradný Zigrifyel. "Jsme všichni šťastní, že Tvá výprava byla tak úspěšná. Všechen lid je ti vděčný!"
"Vím, že úloha princezny není jednoduchá drahý otče." Odpověděla pokorně.
"Ach milovaná dcero. Tolik se děsím toho, co nás čeká! Kdybych jen nebyl tak stár a mohl se sám vypravit do..." Odmlčel se a pohlédl z okna na červeně se barvící západ slunce.
"Neměj strach otče." Chlácholila jej dobrosrdečná Elend´.
"Drahá Elend´iero, vždyť víš, co říká to strašlivé proroctví! Moudrá vědma na místě Nov Weklof četla ve hvězdách v hodině Tvého zrození. Ach, kdybych Tě tak mohl uchránit před tak náročným úkolem, jak bych byl šťastný." Lhal Zigrifyel.
"Já svůj úkol splním, nemusíš se bát. Dokážu překonat nástrahy, které mi cesta přichystá."
"Je to tak nebezpečné, dceruško!" Zvolal král, ačkoliv věděl, že Elen'ďieřina dobrosrdečnost zvítězí a princezna se vypraví hledat Nov Weklof.
"Tatínku" Prohlásila odhodlaně Elend´ "Ne nadarmo jsem se pilně připravovala na povinnosti královny již od dětství. Vytrvale jsem se učila šermu, dračí řeči, jazyku démonů, a znám i mnoho kouzel. Jsem připravena na cestu."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 majka majka | Web | 20. července 2011 v 19:14 | Reagovat

super zaujímavé :D :D :D

2 Eleonora Draconica Eleonora Draconica | Web | 20. července 2011 v 19:16 | Reagovat

Jé! Děkuju!!! Hodně mi tu lidi říkali, že bych to mohla zkazit. Tak snad je to pokračování taky pěkné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama