Krystal Ochrany kap. 1

5. července 2011 v 19:42 | Eleonora Draconica
Ahoj, tohle je moje povídka, zatím první :)). Snad se vám bude líbit, pokud jo, napište mi to do komentů, jo?? Dík! :))
Elensik

Tajemství krystalu ochrany


Kapitola 1 - Démon a princezna

Byla noc, ale celý les byl vzhůru. Uprostřed lesa se zjevila brána do Pekel! Z ní právě vylézal za ohromného řevu démon Třetího kruhu a snažil se sežrat Elend´ieru.
Elen-ď se ohlédla, rozhodně a bez zaváhání se chopila nádherného meče, který se v jejím rodě dědil po celé generace. Tato převzácná zbraň měla diamantové ostří a byla tím jediným, co mohlo zahubit tento typ nestvůry. Proto byla Elen-ď zde. Musela chránit svůj lid. Musela doprovázet svá vojska. Toužila po míru, po přátelství a smíru a lásce, ale nebylo to možné. Ještě nenastal čas. Nyní nadcházela válka. Bude krutá a nelítostná, to věděla. Ale neměla na výběr, musela následovat svůj osud. Princezna z Fanaxeyu si nemohla vybírat, hvězdy rozhodly za ní.
Elen-d´iera namířila meč na démona. Její postoj byl dokonalý, přesně takový jak jí její mistr Furahl již v mládí naučil. Když strašlivý démon zahlédl jediný meč, co ho dokáže zabít, zaváhal. A v tom. Svist. Meč se ladným pohybem zabodl démonovi přímo mezi oči. Elen-d´ byla nelítostná. Její umění bylo dokonalé. Demon zaskučel bolestí a z jeho rány se začala valit krev černá jako bezměsíčná noc. Rozlévala se po lesní půdě a vše, čeho se dotkla, usychalo jako kletbou. Bylo smrtelně nebezpečné se dotknout jen jediné kapky této smrtelné tekutiny. Ale Elen-ďiera to věděla a tak ladným skokem překonala černočerné jezero smrti. Démon z posledních sil zašilhal svýma očima na Elen-d´, která si v klidu utírala meč do pláště barvy safíru.
"Kdo síííí?" Zaskučel démon, než se z jeho tří očí vytratil zbytek života.
" Jsem Elend´iera Izolda Arowen princezna z Fanaxeyu dcera Maxmilena Aramira pátého.
"Nééé, to není možné!" řekl démon a rozpadl se na prach.

"Ulmus Gabra, Abies, Alba rosacea!" Zarecitoval za ní slova mocného rituálu Obnovy přírody elfský druid Quercus Rubra. Z jeho napjatých paží vytryskl proud zářivě zeleného pulzujícího světla a všude, kam dopadl, se rostliny vzpamatovávaly ze zásahu démonickou krví. Byl to mocný druid, snad nejmocnější ze všech, kteří Elend´ieru následovali.
"Takže proroctví mělo pravdu, démoni se začali zjevovat i zde, v elfím království Fanaxeyu."
"Ale to není možné, není, prostě není." Princezna byla šokována.
"Obávám se, že je, a to znamená jediné. Budeš se muset vydat na dalekou pouť, až místo zvané Nov Weklof. Jen tam se dá zjistit jak démonům zabránit, aby zaplavili tento svět a celý ho zničili."
"Myslela jsem, že ta věštba o krystalu je jen pohádka, co mi babička vyprávěla před spaním."
"Ne, nesmíš o tom mluvit. Mohla by si přivolat zlo, které na nás čeká. Zlo, které nemůžeme jmenovat."
"Já a ale jeho jména nebojím. Mě Azagoth nedokáže zastrašit!"
"Pššt. Buď opatrná, staré legendy se nikdy nemohou mýlit."
"Vždyť je každému jasné, že nemohu svůj lid opustit. Teď v tomto krutém čase mě potřebuje. Musím být nablízku svým vojákům, jen v přítomnosti princezny z Fanaxeyu se plně projeví jejich nepřekonatelná udatnost."
"Tvůj otčím bude trvat na tom, aby ses vypravila na jistou smrt, která tě čeká na cestě k Nov Weklofu. Jistě rád využije příležitosti přenechat trůn, který vyženil, Tvému nevlastnímu bratru, tomu padouchovi Gradorálovi."
"I kdyby, já dokážu překonat každou nástrahu pro dobro svého lidu!" Quercus obdivoval odvahu krásné a skromné princezny.
"Jsi jako tvůj otec, pro dobro svého království se postavíš komukoliv. Ale pamatuj jakou cenu tvůj otec zaplatil."
Elen-d´ se při vzpomínce na svého otce a jeho tragický osud, který ho potkal, když byla ještě dítě, málem rozplakala.
"Ne, já budu lepší. Mě nikdo nikdy v boji nepřekoná. Ani Azagoth sám. To přísáhám."
A tak Elen-d´ a Quercus opustili lesní mýtinu, kde se odehrála zuřivá noční bitva.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Upibarka Upibarka | Web | 6. července 2011 v 13:42 | Reagovat

Pěkná povídka. Už se těším na pokračování, doufám, že si to nezničíš. Jenom se modlím, že to nebude pokračovat podle přesně daných osnov, které tyto fantasy většinou mají - doufám v tvou originalitu a kreativitu ;).

2 Tajemná elfka Tajemná elfka | Web | 7. července 2011 v 21:03 | Reagovat

Vypadá to zajímavě;-) Já mám takovéhle fantasy povídky moc ráda a tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat!

3 Susan Susan | Web | 14. července 2011 v 17:35 | Reagovat

Přečetla jsem si tvůj komentář na mém blogu a moc ráda se s tebou spřátelím. XD Napíšeš mi prosím, jaký by si chtěla diplom?

4 Elensik Elensik | Web | 16. července 2011 v 21:23 | Reagovat

Jé to je super, že vám to líbí. Ani nevíte jakou mám radost a děkuju. Jdu poslat druhou kapitolu, sice je to celkem pozdě, ale chtěla jsem si dát záležet.

[1]:
No nevím, moc zkušeností nemám, ale doufám, že se mi povede udělat to zajímavé. Druhá kapitola bude trochu méně akční, ale i to patří k příběhu.
[2]:
Děkuju, pokračování je na cestě.
[3]:
Já ti ještě napíšu. Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama